FAQ

Co to jest KAVKA ?
KAVKA to nosidełka i akcesoria dla rodziców noszących swoje dzieci. Dbamy o każdą nitkę w naszym produkcie . Jeżeli chcesz coś wyjątkowego dla swojego dziecka, warto sięgnąć po naszą ofertę.

Od jakiego wieku mogę nosić dziecko w nosidle?
W nosidełkach KAVKA można nosić dzieci od osiągnięcia wagi 6kg.
Wyjątkiem jest nosidełko KAVKA multi-age, które przystosowane jest do noszenia niemowląt już od wagi 3,5kg. Pomimo możliwości zalecamy aby dzieci, które jeszcze nie nauczyły się siedzieć spędzały w nosidle ograniczoną ilość czasu w trakcie dnia. Na długie wyprawy zachęcamy rodziców, których pociechy potrafią samodzielnie siedzieć.

Jakie nosidło jest dla nas najlepsze?
Zapraszamy do zakładki porównanie nosidełek

Czy noszenie w nosidełkach KAVKA jest bezpieczne?
Tak, nasze nosidełka spełniają surowe normy europejskie PN-EN 13209-2:2016-04.
To jednak nie wszystko!
Ponieważ jest to produkt dla najmłodszych idziemy o krok dalej. Dbamy o to aby nosidło było bezpieczne na każdym etapie jego tworzenia. Sprawdzamy jakość przędzy zarówno dla tkaniny jak i nici, których używamy do szycia a nawet przędza używana do tkania taśm nośnych posiada certyfikat bezpieczeństwa. Nosidełka KAVKA to dzieło pracy specjalistów z różnych dziedzin, od projektu tkaniny- surowców i odpowiedniego splotu, poprzez projekt wizualny i technologiczny nosidła, aż do konsultacji doradców noszenia dzieci i fizjoterapeutów.
Aby bezpiecznie nosić dziecko koniecznie pamiętaj aby zapoznać się instrukcją !

Z jakiego materiału są wykonane nosidełka KAVKA?
Wszystkie nosidełka KAVKA wykonane są z wysokogatunkowej bawełnianej tkaniny żakardowej (stosowanej przy tworzeniu profesjonalnych chust do noszenia dzieci), dzięki czemu są miękkie, wytrzymałe i zachowują najwyższą jakość na rynku!  Projekt tkaniny- surowce i odpowiedni splot tworzony jest specjalnie dla KAVKA!

Jak używać nosidełka?
Zapraszam do zapoznania się z instrukcją zakładania nosidełek.

Czym różnią się od siebie nosidła KAVKA ergonomiczne, regulowane multi-age i profilowane?
Aby porównać rodzaje nosidełek  zapraszamy do zakładki porównanie nosidełek

Nosidło zostało pobrudzone, jak je wyczyścić?
Aby dowiedzieć się więcej na temat prania i czyszczenia nosidełek Kavka zapraszamy do zakładki jak prać i dbać o nosidełka KAVKA

Wzór/model, który mnie interesuje jest niedostępny. Czy mogę go zamówić?
Tkaniny na nasze nosidła są zamawiane w bardzo ograniczonych ilościach i są tkane tylko dla nas. Nie jesteśmy w stanie zapewnić, że niedostępny wzór będzie ponownie w sprzedaży.
Część wzorów/modeli, które nie są dostępne na naszej stronie można znaleźć w sklepach, które z nami współpracują. Znajdziesz je w zakładce znajdź sklep.

Od jakiego wieku mogę nosić dziecko w pozycji na plecach?
Zachęcamy aby na plecach nosić dzieci, które zaczynają już samodzielnie wstawać. Mniejsze niemowlęta warto obserwować podczas noszenia aby upewnić się, że mają odpowiedni dostęp do powietrza podczas tulenia.

Jeśli udało się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie skontaktuj się z nami! chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania 🙂